Gość

Równowaga energetyczna

» Artykuł z cyklu » Nauka, Materiały do słuchania

Równowaga energetyczna to podstawa podstaw rozwoju duchowego i pracy nad sobą. To zapanowanie nad własnymi emocjami, myślami, umysłem, to akceptacja, to harmonia, to cisza.

Stabilność energetyczna ma kilka poziomów: od 0-5

Równowaga energetyczna
0nie ma równowagi
1słaba
2to minimum, żeby w miarę funkcjonować
3człowiek jest stabilny energetycznie na takim poziome, że broni się przed wejściem niskich wibracji, ale im ulega
4mocarz
5świetnie
0-3są chwile, kiedy się trzyma ale też i są chwile, że się sypie
1-2średnia równowaga, która pozwala pracować, ale mówi o tym, że jak będzie troszkę ciężej to się posypie

Co się dzieje, kiedy nie ma równowagi energetycznej.

Jeśli nie ma w nas równowagi energetycznej to:

 • nie można wejść w strumień,
 • nie mam poprawnej pracy nad sobą,
 • nie umie się utrzymać w pokochaniu i wybaczeniu siebie i innych czyli nie jest się stale w strumieniu.

Wówczas panują nad nami: Emocje, Myśli, i Umysł z jego potrzebami. Najbardziej korzystnie jest abyśmy to my panowali, czyli mieli kontrolę nad nimi, a nie odwrotnie – i to należy opanować przy pracy nad równowagą czyli pracą nad sobą

Jeśli nie ma równowagi energetycznej to nadal jesteśmy zamknięci w 4 wymiarach tej rzeczywistości: CF, E, U, Ps – emocje, myśli i potrzeby wiodą prym.

Ćwiczenie: Sprawdzić ile % czasu dana osoba była w strumieniu w danym dniu.

Na czym polega praca nad sobą i jak to robić:

Czyszczenie siebie to nie jest praca nad sobą – tu tylko staramy się zniszczyć to co na nas niekorzystnie działa, ale praktycznie wobec innych ludzi tego nie robimy.

Praca nad sobą to praca nad wejściem w stan (mówimy tu o wszystkich stanach). Jednak na początek stany, które potrzebne są do wejścia w strumień to pokochanie, wybaczenie – sobie i innym). Robimy to za pomocą scen, które przychodzą do nas w modlitwie.

Chodzi tu o bycie w tym stanie, odczucie go i utrzymanie na co dzień, aż stanie się przeszłością. Jest to ważne, bo umysł to wtedy zaakceptuje, gdyż umysł z przeszłości wynika (wówczas zostanie to utwardzone czyli ugruntowane w nas).

Pracować nad sobą to znaczy być w strumieniu całości istoty ludzkiej (skala 1 poziomy od 6-8) – co to znaczy:

 • tam się pojawia prawdziwa cisza, (bo mamy już za sobą przepracowaną równowagę energetyczną, panujemy nad myślami i emocjami),
 • wtedy czujemy co do nas przechodzi i jakiej jest wartości / jakości:
 1. czujemy jak do nas przychodzi niewłaściwa emocja i energia od drugiego człowieka, wiemy skąd ona pochodzi i dlaczego przychodzi – czyli jakie ma znamiona,
 2. czujemy przestrzeń energetyczną, jakie ona ma wibracje – możemy mieć różne odczucia od pozytywnych, po negatywne, wtedy czujemy się źle, jesteśmy rozwibrowani, gdzie nami po prostu trzepie,
 3. czujemy, kiedy powstaje w nas coś negatywnego, to znaczy, że coś w nas weszło i próbuje nas przejąć,
 4. czujemy czym wibruje dany człowiek, a skoro to wiemy i czujemy, wówczas potrafimy to wszystko kontrolować.
 • tu nie ma emocji których nie chcemy – choć nadal jesteśmy na nie podatni,
 • nie mamy niechcianych myśli,
 • widzimy każdą negatywną myśl, która od nas leci i do nas leci z zewnątrz,
 • panujemy nad swoim zachowaniem,
 • wiemy i czujemy, czy w nas weszła niewłaściwa energii i nas magluje, urabia – czujemy się wówczas nieswojo, pojawia się rozedrganie w energetyce,
 • trzeba wchodzić w doświadczenie – bo wtedy rozumiem co w tym wszystkim chodziło
 • w strumieniu nie będziemy dopóki nie wejdziemy w jedność z sobą, ludźmi, ze światem, który to osiągniemy poprzez stan kochania.

Ćwiczenie: sprawdzić ile mamy jedności z ludźmi ze światem ze sobą %.

Jak zrobić by wejść i być w strumieniu Energii Jedynej?

Możemy to osiągnąć poprzez stan kochania (przeciwwagą dla stanu kochania jest agresja energetyczna) – pokochanie wszystkiego i bycia w całkowitym wybaczeniu do wszystkiego a to jest pierwszy ruch by się obudzić najpierw energetycznie.

Emanować pozytywną chęcią zmian w swojej postawie.

Zachowywać się tak, by nie prowokować osobistego Kowalskiego, sprawić czyli doprowadzić do takiej sytuacji, by „teściowa” na mój widok poczuła się lepiej, by poleciało ode mnie kochanie, by poczuła, ze mimo wszystko nie jestem taki zły. Wtedy inaczej będzie rozumieć moje zdania i w inne relacje wchodzić.

Jak my jesteśmy w strumieniu to od nas ma iść pierwsze słowo poprawy, pierwszy gest i wyciągnięta ręka.

Jak kocham to inaczej reaguję.

Moja postawa względem świata, siebie, ludzi zmienia się diametralnie, choć świat pozostał nadal taki sam, zachowania nie aprobujesz, ale kochasz.

Trzeba wchodzić w sceny i nimi żyć cały czas do momentu zapisania się w nas na stałe. Inaczej rzecz ujmując – należy stany odczute i ujrzane w scenach zastosować na co dzień, w życiu.

Przerabiamy stan pokochania po to by widzieć w zachowaniu ludzi jak im ciężko, wtedy im współodczuwasz, ale nie uczestniczysz w ich stanach – tu trzeba promieniować sercem.

Tu odczuwamy współistnienie, czyli współodczuwamy – polega to na zrozumieniu roli drugiego człowieka - tego co z nim się dzieje, co go nosi i dlaczego taki jest, jednak nie doświadczamy stanów energetycznych tych ludzi, nie wchodzimy w to, te stany są ich.

Tu współtworzymy nową rzeczywistość – jak bandyta idzie na nas to bierzemy nogi za pas i uciekamy – czyli świadomie unikamy zagrożenia – uruchamiamy mądrość

To przeprogramowanie siebie - czyli opowiadamy się po stronie światła,
To poprawność w myśli, słowie i czynie.

Zapanować na własnymi emocjami - nic od nas nie może niepoprawnego lecieć do nikogo, ani emocja, ani niechęć nawet lekka - ponieważ każda niska wibracja która w nas powstanie otwiera w naszej przestrzeni furtkę dla niskich wibracji płynących od innych które uderzają w nas po czym następuje spadek wibracji i nasączenie się nie tym zachowaniem i nie tym myśleniem – niskie wibracje zaczynają nas pochłaniać.

Jeśli coś ze mną dzieje się nie tak to zwracam na to uwagę, blokuję, czyli jeśli przychodzi nie ta myśl - to się wyciszam i nie chcę mieć z nią nic wspólnego - czyli ubić w sobie każdą niską wibrację, która jest w nas. Jeśli ulegnę niewłaściwej myśli to powoli zacznie nas przejmować a w końcu modyfikować i nas pochłonie.

Kontrolujemy siebie, swoje potrzeby - wówczas pojawia się kontemplacja oraz jedność - wtedy jestem w stanie łagodności, czyli w stanie zespolenia ze wszystkim – wtedy wystarczy trwać, nie napinać się, przychodzi stan zharmonizowania i dystans.

Wejść w doświadczenie to znaczy rozumieć o co w tym wszystkim chodzi w doświadczeniu, czego ono nas uczy.

Robić tak, by od nas zawsze leciał pozytyw - jeśli tak będzie wówczas osoby które nie są nam życzliwe zareagują na nas inaczej - to od nas ma wychodzić pierwsze słowa poprawy, pierwszy gest i wyciągnięta ręka.

Rozumieć drugiego człowieka - to znaczy, że on ma prawo do robienia mi krzywdy, ale ja mam prawo i obowiązek unikania tego, zrobienia mi krzywdy. Jest to dbanie o siebie, gdyż siebie kocham, a skoro kocham, to nie dam siebie niszczyć i sobą pomiatać, jest to również dbanie o swoją właściwą postawę - bo jestem w wybaczeniu i nie chcę popełnić błędu.

Jak pracować nad sobą aby mieć równowagę energetyczną:

Technika/praktyka uważności - aby nią zabijać wszelką niską wibrację, czyli to co we mnie jest niewłaściwe

Jaką praktyką uważności należy w sobie wszystkie stany ugruntować?

 • przez ból,
 • tabliczka przed sobą,
 • kamień, gadżet - przypominajka w kieszeni
 • ustawić przypominajkę w telefonie
 • kartka na ścianie
 • inne.

Każdy tak naprawdę może wymyślić dla siebie taką technikę, by dany stan, który należy w sobie ugruntować był obecny stale w naszej przestrzeni do czasu utwardzenia się w nas, czyli zapisania na stałe.

Co można sprawdzić odnośnie przepracowywania siebie w energetyce?

 1. Równowaga energetyczna – jak wyżej.
 2. Mądrość energetyczna = świadomość energetyczna.
 3. Odporność energetyczna (na ataki, na wpływ sił nam przeciwnych, czyli na energetyczne wibracje płynące od innych) – sprawdzamy na skali 100%
 4. Wrażliwość energetyczna – sprawdzamy na skali 100%. Jak wzrastamy wówczas nasza wrażliwość wzrasta, nasze odczuwanie (wrażliwość) energii w których funkcjonujemy i które na nas oddziałują wzrasta, wówczas czujemy, że coś jest w naszej przestrzeni, obserwuje nas, czujemy się nieswojo, czujemy ataki na nas.
  Trzeba wiedzieć, że wrażliwość nasza może być duża, jednak niekoniecznie coś w nas wejdzie. Problem jest wówczas, kiedy nasze bariery ochronne zostają przełamane i zaczyna się coś w nas wsączać: (ważnym jest by sprawdzać na skalach, natężenie tego co czujemy, że do nas płynie):

  • do 2% - samo odpadnie,
  • do 5% - rozświetlić się i będzie ok,
  • do 10% - rozświetlić się poważnie, nie bagatelizować,
  • do 15% - wyczyścić się,
  • od 20% i wiecej - przełamuje moje bariery energetyczne i we mnie wchodzi – czujemy to, myśli zaczynają być nie moje, zaczynamy się inaczej zachowywać, nie tak jak dotychczas, nasz spokój zostaje zburzony.

   Do tego sprawdzić na skali tak / nie:

   - że to co czuję to atak, zagrożenie, czy muszę się oczyścić, jeśli tak,
   - to ile jest % w tym prawdy,
   - jeśli się pojawia nieprzyjemny zapach sprawdzić co ze sobą niesie - np.: zagrożenie, natężenie, np.: w 50% odpuści, więc wejść w to jeszcze raz i poczuć skąd i przez kogo to płynie – czyli pojawi się mapa energetycznych oddziaływań.

   Często jak przychodzimy z centrum handlowego lub z pracy, czyli z miejsc, gdzie albo jest nieciekawa energetyka, albo jest tygiel ludzkich energii, wówczas osoby często czują się "uwalone" i ciągle się czyszczą, co to znaczy? – znaczy to, że się przerażam i czuję nie malutkiego robaczka, który coś tam próbuje zrobić i tak naprawdę sam odpadnie - tylko pojawia się w głowie pomysł, że to już stado robaków, które nas pożerają i atakują.

   Tak więc wrażliwość energetyczna to cecha pożądana, jednak do niej należy rozwinąć moduł interpretacyjny tego co do mnie przychodzi. Sprawdzamy na skali %:

   - w ilu % funkcjonuje i jest we mnie rozwinięty moduł interpretacyjny
   - do ilu % mogę rozwinąć moduł interpretacyjny

   Czyli, nie przerażać się tego co czujemy i co do nas płynie, tylko skupić się, poczuć co to takiego jest i skąd pochodzi i co ze sobą niesie. Pojawia się wówczas wiedza co się dzieje z danym człowiekiem, sytuacją. Po rozpoznaniu zadziałać na to, usunąć z własnej przestrzeni – bo mam moc.

 5. Nietykalność energetyczna

 

Opracowanie: Katarzyna Glińska i Andrzej Gliński

1. CF - ciało fizyczne; E - ciało enegetyczne (enegetyka); U - umysł; Ps - psychika

Równowaga energetyczna

Uwaga:Tag audio nie jest obsługiwany w programie Internet Explorer 8 i wcześniejszych wersjach.

Artykuły » Nauka, Materiały do słuchaniaNiedziela 28 lipca 2019

Nauka, Materiały do słuchania

strzałka do góry
Ładuję stronę ...